Jak dobrać odpowiednie buty do sukni ślubnej?

01
wrzesień
2019
Możliwość komentowania Jak dobrać odpowiednie buty do sukni ślubnej? została wyłączona

Głównym atrybutem panny młodej jest oczywiście piękna suknia ślubna. Jednak nie mniej istotne okazuje się również stosownie dobrane obuwie, które nie tylko stanowi dopełnienie całej stylizacji, ale również wpływa na wygodę podczas ceremonii zaślubin i późniejszego przyjęcia weselnego.

W naszym Salonie sukien ślubnych VIVIEN zapewniamy nie tylko wyjątkowe kreacje, ale również dodatki i obuwie. W tym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę, wybierając odpowiednie buty dla panny młodej.

Buty do ślubu muszą być wygodne

Chociaż większość przyszłych panien młodych skupia się przede wszystkim na walorach estetycznych butów, tak naprawdę bardzo ważne jest również to, aby obuwie było wygodne. Decyzja dotycząca wyboru butów nie powinna być podejmowana pochopnie. Nieodpowiednio dobrane, mogą nam popsuć cały dzień! Nigdy nie kupuj butów za ciasnych, uwierających, za dużych czy w jakikolwiek sposób niewygodnych. Obuwie musi być wykonane z miękkiego tworzywa, posiadać wygodne obcasy i zapewniać idealne dopasowanie do kształtu stopy. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że w wybranych butach nie tylko przejdziemy do ołtarza, ale przetańczymy całą noc podczas przyjęcia weselnego bez większych uszczerbków na stopach.

Eleganckie buty dopasowane do ślubnej kreacji

Pod względem wizualnym buty muszą być odpowiednio dopasowane do ślubnej kreacji. Największą popularnością cieszą się oczywiście buty białe i ecru, których odcień idealnie dopasowany jest do sukienki. Odradza się jednak stosowanie kremowego obuwia do białej sukienki – i odwrotnie. Coraz popularniejsze są też buty w innych kolorach, np. czerwone, niebieskie czy fioletowe. W tym przypadku jednak barwa obuwia powinna być dopasowana do odcienia zastosowanych dodatków.

Jeśli chodzi o fason obuwia, możliwości jest wiele. Popularne są czółenka na niezbyt wysokim obcasie, które są bardzo eleganckie, a jednocześnie delikatne. Panie, które nie czują się dobrze na obcasach, z powodzeniem mogą założyć baleriny. Kiedyś odradzano pannom młodym zakładanie butów z odkrytymi palcami, obecnie decyduje się na nie wiele kobiet. Latem chętnie zakładane są nawet sandałki.