Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

01
listopad
2018
Możliwość komentowania Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki? została wyłączona

Wybór sukni ślubnej to jedno z najważniejszych, ale i najbardziej stresujących zadań przyszłej panny młodej. Każda kobieta pragnie czuć się w tym dniu wyjątkowo i pięknie. Suknie ślubne powinny nie tylko odzwierciedlać nasz styl i osobowość, ale również maskować niedostatki urody i podkreślać naturalne piękno. Będzie to możliwe, jeżeli zastosujemy się do kilku prostych wskazówek, związanych z doborem sukni do typu sylwetki.

Suknie ślubne, a typy sylwetek

Standardowo wyróżnia się 5 typów sylwetek. Do każdego z nich pasować będzie innych rodzaj sukni ślubnej. Sprawdźmy, na co szczególnie należy zwracać uwagę.

  1. Sylwetka gruszki. Charakteryzuje się niewielkim biustem, wąskimi ramionami, ale masywnymi udami. W tym przypadku należy postawić na klasyczne suknie ślubne w typie A, czyli rozkloszowane i rozszerzające się ku dołowi. Ukryją masywne uda. Polecany jest krój kopertowy. Warto odkryć zgrabne plecy, zdecydować się na miękkie materiały i dekolt w łódkę. Rezygnujemy z marszczeń i zdobień w okolicy bioder. Talię można podkreślić dodaniem paska lub delikatnym haftem.

  2. Sylwetka klepsydry. Ramiona i biust są proporcjonalne, biodra zaznaczone, a wcięcie w talii bardzo wyraźne. W tym typie doskonale sprawdzą się suknie ślubne „syrenki”, które podkreślą kobiecą talię i biodra. Panie o takiej sylwetce mogą sobie pozwolić na dość znaczną dowolność w wyborze sukni. Przy większym biuście polecane są suknie na ramiączkach, a przy mniejszym dekolt w kształcie litery V.

  3. Sylwetka jabłko. Tutaj ramiona są masywne, biust duży, nogi szczupłe, ale brak jest wcięcia w talii. Suknie ślubne w tym przypadku powinny tuszować okolice brzucha i bioder. Sprawdzą się modele odcięcie pod biustem, układające się luźno i nie opinające sylwetki. Poleca się kroje portfelowe oraz gorsetowe. Fason powinien być prosty bez dodatkowych zdobień, a dekolt układać się w literę V lub kształt rombu. Pionowe cięcia i zwiewne rękawy wysmuklą sylwetkę.

  4. Sylwetka kielicha/odwróconego trójkąta. W tym przypadku ramiona i biust również są rozbudowane, ale linia talii i bioder jest bardzo wąska. Cechą charakterystyczną jest większa szerokość ramion niż bioder. Efekt ten można optycznie zniwelować wybierając dwuczęściowe modele, zróżnicowane pod względem faktury. Górna część powinna być miękka, matowa, lekko układająca się, bez zdobień. Natomiast dół może być bardziej zdobny, błyszczący i powinien rozszerzać się ku dołowi. W ten sposób powiększymy biodra i odciągniemy wzrok od ramion. Rekomendowane są kroje portfelowe z zakładkami lub marszczeniami na linii bioder. Rezygnujemy z całkowicie odkrytych ramion, dekoltu łódki i wiązania na szyi. Ramiona można przesłonić skromnym bolerkiem.

  5. Sylwetka kolumny/prostokąta. To chłopięcy typ figury, o niewielkim biuście, płaskim brzuchu i wąskich biodrach. Panie o takiej sylwetce są szczupłe, ale ich linia ramion i bioder jest pionowa. Przy takiej figurze sprawdzą się suknie ślubne poszerzające optycznie biodra i biust, dzięki ciekawym zdobieniom. Warto odkryć ramiona i wyeksponować plecy. Na takiej sylwetce bardzo dobrze będą się też prezentować modele awangardowe. Dobrze będą także wyglądać delikatne suknie ślubne, zwiewne i lekkie. Unikamy sukien dopasowanych.