Suknia ślubna: kupić, uszyć czy wypożyczyć?

01
marzec
2019
Możliwość komentowania Suknia ślubna: kupić, uszyć czy wypożyczyć? została wyłączona

Każda kobieta w dniu swojego ślubu chce wyglądać i czuć się wyjątkowo. Nic więc dziwnego, że przyszłe Panny Młode z takim zaangażowaniem poszukują idealnej sukni ślubnej. I chociaż w całej ceremonii zaślubin nie strój jest najważniejszy, to jednak z całą pewnością jest jednym z podstawowych elementów wpływających na niepowtarzalność uroczystości ślubnej.

Liczne salony ślubne mają dla swoich klientem wiele różnych propozycji, ale w praktyce nie jest tak łatwo znaleźć odpowiedni model sukni, który spełni wszystkie wymagania. W końcu trzeba dobrać strój nie tylko zgodnie z własnym gustem, ale również adekwatnie do sylwetki, a także budżetu, którym dysponujemy. Na szczęście przyszłe Panny Młode mają kilka różnych możliwości: mogą kupić suknię, uszyć na specjalne zamówienie lub wypożyczyć. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, które omówimy w tym artykule.

Zakup sukni ślubnej w salonie

W salonach z sukniami ślubnymi mamy bardzo wiele różnorodnych kreacji. Dzięki temu możemy od razu przymierzyć strój i sprawdzić, jak będzie prezentować się na sylwetce. Sporo szczęścia mają te kobiety, które znajdują idealnie pasujący model, gdyż niejednokrotnie zdarza się, że wybrana suknia będzie wymagać pewnych mniejszych lub większych przeróbek. Pod względem cenowym wybór jest dość urozmaicony, więc bez większego problemu jesteśmy w stanie wybrać suknię, która będzie dostosowana do naszych możliwości.

Problem mogą mieć jednak panie, które w dniu swojego ślubu chcą zaprezentować się w oryginalnej kreacji. W sklepach zwykle mamy dość ograniczony wybór, suknie są tworzone zgodnie z obowiązującymi trendami, więc często można odnieść wrażenie, że odwiedzając kolejny sklep, widzimy cały czas bardzo podobne do siebie sukienki.

Plusem zakupu sukni ślubnej jest fakt, że będzie ona należeć do nas. Po ślubie możemy ją zachować na pamiątkę lub sprzedać.

Szycie sukni ślubnej

To opcja dla kobiet, które preferują tradycyjne rozwiązania oraz dla tych, które oczekują nie tylko perfekcyjnego wykonania, ale i stworzenia oryginalnej, dostosowanej do indywidualnych preferencji sukni. Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej szwalni, możemy wybrać nie tylko odpowiedni dla siebie krój kreacji, ale również wszelkie zastosowane dodatki, sposób wykończenia, a nawet tkaniny.

Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na szycie sukni w pracowni krawieckiej, trzeba będzie poświęcić nieco więcej czasu na przymiarki. W praktyce jednak wcale nie jest to tak zobowiązujące, jak się wydaje. Niekiedy więcej czasu poświęca się na przymierzanie różnych sukien w salonach niż przymiarki dokonywane w ramach szycia sukni.

Wypożyczenie sukni ślubnej

To kolejna opcja, która z całą pewnością zadowoli kobiety z praktycznym podejściem do życia. Dlaczego? Wypożyczenie będzie zdecydowanie tańsze niż zakup gotowej lub szycie kreacji. Co więcej, profesjonalne wypożyczalnie sukien ślubnych mają naprawdę imponujący wybór różnych modeli, spośród których każda przyszła Panna Młoda będzie mogła wybrać coś dla siebie. Głównym plusem jest znacznie niższa cena. Jakie są minusy? Suknię trzeba będzie oddać po uroczystości zaślubin. Jest to więc rozwiązanie dla Pań, które są nieco mniej sentymentalne i bez żalu będą w stanie pożegnać się ze swoją ślubną kreacją.