Wypożyczenie sukni ślubnej – czy to dobry pomysł?

06
maj
2019
Możliwość komentowania Wypożyczenie sukni ślubnej – czy to dobry pomysł? została wyłączona

Czy wypożyczenie sukni ślubnej, którą przecież założymy tylko raz w życiu, to dobry pomysł? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to korzystne rozwiązanie, chociaż nie dla każdego.

W tym artykule podpowiadamy, kto zdecydowanie może skorzystać z wypożyczenia sukni ślubnej, a dla kogo zdecydowanie lepszą opcją będzie zakup lub szycie nowej kreacji.

Wypożyczenie sukni ślubnej to dobry pomysł jeśli…

  • Nie zależy ci na tym, aby suknia ślubna była twoja. Wypożyczona suknia ślubna nigdy nie będzie twoja – to fakt! Z drugiej jednak strony mało która kobieta myśli o tym, aby zachować suknię na pamiątkę. Kreacje ślubne to dość spora inwestycja, większość pań później je odsprzedaje, ale w ogólnym rozrachunku zwykle jest to dość niewielki zysk. Dodatkowo suknię trzeba we własnym zakresie odpowiednio przygotować do sprzedaży, w tym przede wszystkim opłacić czyszczenie w pralni. Jeśli więc nie planujesz zachować swojej sukni jako pamiątkę dla potomnych, wypożyczenie może być dla ciebie dobrą opcją.
  • Masz ograniczony budżet. Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego to naprawdę duża inwestycja. Nawet jeśli planujesz skromną uroczystość, zapewne i tak musisz przygotować się na spory wydatek. A znaczną część budżetu pochłania właśnie suknia ślubna. Ceny sukien wahają się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić, nie kupuj sukni, tylko ją wypożycz! A pozostałe środki możesz przeznaczyć na inne przyjemności, np. niezapomnianą podróż poślubną.
  • Nie masz pomysłu, co zrobić z suknią ślubną po ślubie. Mało kto zastanawia się nad tym, co stanie się z kupioną lub uszytą suknią po ślubie. A warto pomyśleć również i o tym, szczególnie jeśli decydujemy się na kosztowną kreację. Trzymanie jej w szafie nie ma sensu, sprzedaż wymaga twojego czasu i energii. Jeśli więc nie masz pomysłu na suknię ślubną po ślubie, lepiej ją wypożycz! Będzie taniej i pozbędziesz się dylematów!
  • Znalazłaś sprawdzoną i profesjonalną wypożyczalnię sukien ślubnych. To w gruncie rzeczy bardzo ważna kwestia, jeśli rozważasz możliwość wypożyczenia kreacji ślubnej. Panny Młode są zadowolone z możliwości wynajmu sukni, ale tylko wtedy, gdy korzystają z usług wiarygodnych i renomowanych wypożyczalni. Wiele salonów prowadzi tego rodzaju działalność, zapewniając kreacje w idealny stanie, które wyglądają niemal jak nowe.