Jakie są fasony sukien ślubnych?

01
kwiecień
2019
Możliwość komentowania Jakie są fasony sukien ślubnych? została wyłączona

Wybór sukni ślubnej to dla przyszłej panny młodej najprzyjemniejszy element przygotowań do ceremonii. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych fasonów, które swobodnie można dopasować do upodobań i sylwetki. Przed podjęciem decyzji warto odwiedzić salon sukien ślubnych i na własne oczy przekonać się, jak prezentuje się wymarzony model. Warto zwrócić uwagę nie tylko na fason sukni ślubnej, ale również na formę dekoracji jej tyłu. Poznajmy przykładowe inspiracje!

 

6 popularnych rodzajów sukien ślubnych

Profesjonalny salon sukien ślubnych oferuje nie tylko gotowe modele, ale również usługę szycia na miarę. To doskonałe rozwiązanie, jeśli w podstawowej ofercie nie znajdziemy modelu, który odpowiada nam najbardziej. W czym możemy wybierać?

 

  1. Model klasyczny. Charakteryzuje się dopasowaną górą oraz szerokim dołem, opartym na halce. Suknie w typie klasycznym mogą być jedno lub dwuczęściowe. Nie posiadają rękawów – wykonywane są z wąskimi ramiączkami lub w modelach dwuczęściowych oparte są na gorsecie. Wariantem modelu klasycznego jest suknia w kształcie litery A, która również posiada rozszerzający się dół, ale bez zarysowanej talii. Zazwyczaj nie posiada ramiączek. Suknia ślubna o kroju litery A to najbardziej uniwersalny fason.
  2. Princessa. To najbardziej bajkowy model sukni, ulubiony przez większość przyszłych pań młodych. Wytworny i elegancki, wyróżnia się dopasowaną górą i szerokim dołem. W przeciwieństwie jednak do modelu klasycznego, princeski wyróżniają się bardzo dekoracyjną spódnicą, zdobioną najczęściej falbanką. W modelu tym często stosowane jest francuskie cięcie, które optycznie wysmukla sylwetkę.
  3. Syrenka. Występuje w wersji z rękawami lub odkrytymi ramionami i najczęściej posiada koronkowe detale. To bardzo dopasowany model, podkreślający atuty zgrabnej sylwetki. Rozszerza się od poziomu kolan. Interesującą alternatywą sukien w typie syrenki są tak zwane suknie „trąbki” – to lżejszy wariant klasycznej syrenki, rozszerzający się od połowy ud. Mniej dopasowany, ale wciąż podkreślający proporcje sylwetki.
  4. Empire. Charakteryzuje się odcięciem pod biustem i lekko opadającym dołem. Odcięcie najczęściej podkreśla delikatny pasek lub tasiemka. Wykonywana jest z tkanin zwiewnych i miękko układających się.
  5. Cygaretka. To suknia o kroju prostym, rekomendowana zwłaszcza dla filigranowych sylwetek o wąskich biodrach. Model wymagający, zazwyczaj odkrywający ramiona i dekorowany koronką.
  6. Tea Length. Na koniec model przypominający suknie z lat 50. To fason, który eksponuje nogi i zgrabne łydki. Góra jest dopasowana, posiada wyraźne odcięcie w talii i szeroko rozkloszowany dół. Cechą charakterystyczną tego fasonu jest jego długość – suknie sięgają połowy łydki. Przy jego wyborze należy zachować ostrożność, ponieważ nie każdej pannie młodej odpowiada taka długość.

 

Jaki może być tył sukni ślubnej?

Poza wyborem fasonu sukni ślubnej, należy zwrócić uwagę na stylistykę jej tylnej części. Przyszłe panny młode często pomijają ten aspekt, a zasadniczo wpływa on na wizualny odbiór całości! Tył sukni ślubnej może być prosty lub bogato dekorowany. Najchętniej wybieraną dekoracją jest koronka lub delikatny, przezroczysty materiał. Ciekawym akcentem może okazać się kokarda (zwłaszcza w fasonie princeski!) lub koraliki, perełki, diamenciki oraz cekiny. Najbardziej pożądanym dodatkiem do sukni ślubnej jest oczywiście tren, czyli przedłużenie sukni ślubnej, swobodnie ciągnące się po ziemi.